Jak si správně vybrat regál či regálový systém

Pokud bych se Vás zeptal po jakém toužíte regále, patrně bych Vás přinejmenším zaskočil. Jen málo kdo má prvotní touhu vlastnit regály. U většiny je prvotní potřeba uložit zboží,či materál nebo archiválie, knihy, apod. Počítám tedy, že i mezi vámi je mnoho lidí co by také přivítali pár tipů a triků jaké regály vybrat, co je důležité a na co si dát pozor.

Profesionální regály a regálové systémy

Při volbě vhodného regálu je důležitá Vaše skutečná potřeba. První otázka by tedy měla být: co chci ukládat nebo skladovat? A ihned je potřeba se ptát: potřebuji toto ukádání materiálu vyřešit dlouhodobě nebo jen na přechodnou dobu?? Promyšlená odpověď na tyto dvě otázky je základem jak zvolit správný regálový systém. První otázka je vcelku jednoduchá, nejspíš dobře znáte zboží nebo materiál který používáte, i ty šanony, které se kupí vedle stolu..... Takže si více času zaslouží promyslet otázku č. 2. Hlavní myšlenka je aby regály sloužily Vašim potřebám po celou dobu plánované potřeby.

Různé typy regálů

Existuje několik základních typů regálů: regály na které se ukládají palety se nazývají paletové regály. Zboží je uloženo na paletách a zakládáno pomocí vysokozdvižného vozíku. Pro výběr regálu je nutné znát max. výšku a hmotnost palety a také její rozměr, na nestandardní palety je třeba mít nestandardní regály.

Ale co když nemáme zboží jen na paletách, ale také v kovových bednách nebo jen na prokladkách či je každá paleta jiná podle rozměru výrobku anebo potřebujeme uložit velkoplošný nebo naopak tyčový materiál? Zde jsou ideální konzolové regály. Plošný či tyčový materiál je podepřen několika konzolami ve více patrech nad sebou. Při instalaci roštů nebo desek na konzoly vznikne souvislá ložná plocha pro uložení nestejnoměrného materálu.

Pro ruční zakládání a odběr zboží se používají policové regály. Rozměry polic zavisí na rozměru ukládaného zboží, výška regálu pak na výšce prostoru - jsou regály i více patrové vestavěné do vysokých hal.( viz patrové regály.)

Pokud je třeba využít spíše plochu, je vhodné použít regály posuvné. Regálové řady jsou připevněny k podvozkům, ty se posouvají po kolejnicích a ulička potřebná pro vstup mezi regálové řady je vždy jen jedna - otevře se dle potřeby. Tyto regály již nejsou jen výsadou velkých státních archívů, naopak se dnes využívají více u soukromých firem v menších skladech, kde každý kousek místa má svou cenu.

Věřím , že jsme Vám dali alespoň stručný návod jak vybrat vhodný regál. Pomyslete také na fakt, že regály většinou nemají omezenou životnost a tak energii, čas i peníze které do nich investujete Vám budou vracet po dlouhá léta. Čím variabilnější regál zvolíte tím více bude schopen se v budoucnu přizpůsobit Vaši dalším, novým požadavkům. Věřte, že cena je důležité kritérium, nikoliv však jediné.

Více o regálech na webu www.dirp.cz - Profesionální regály a regálové systémy
Skříně Radýs v Praze:

Skříně Nusle:

Praha 4

Praha 4 Nusle
Křesomyslova 284/23
mobil.: 775 306 042
Otevírací doba