Okna pro váš dům

Přemýšlíte o oknech do své ložnice?

Máte-li svou představu o nábytku v ní, bude jistě snadné vybrat ve stejném duchu i okno, či okna, aby výsledný dojem byl co nejlepší.
Moderní interiér vyžaduje moderní vzhled oken a naopak historicky zařízená místnost vyžaduje i historický vzhled oken. Nároky však máme na obojí naprosto stejné a tudíž vysoké.

Vaše okna musí přivést dostatek světla do místnosti, což zajistí jednoduchá okna bez zbytečných tlustých příček. Pokud jsou stávající okna malá, lze, za určitých podmínek, okenní prostor zvětšit, abyste měla ve své kuchyni dostatek světla.

Nová okna musí mít kvalitní tepelnou izolaci, aby vám teplo neunikalo z místnosti ven. Cílem je co nejmenší spotřeba energie k vytápění místnosti. Důkladné těsnění musí chránit před zimou, horkem, deštěm a větrem. V dnešní náročné a hlučné době musí okno snižovat prostup hlučnosti minimálně o 40 dB. Nemusíte přeci vědět o každém autě, které projede pod vašimi okny.

Větrání místnosti, zvláště kuchyní, je rovněž velmi důležitý požadavek, který nová okna splňují. Někdy stačí větrání pomocí mikrocirkulace, někdy je třeba částečné otevření okna se zabezpečením proti celkovému otevření, tzv. větračkou. Rovněž velmi důležité je zabezpečení oken před vniknutím cizí osoby, aby vás přes okno nikdo nevykradl. Často je třeba okna zastínit, což je dnes možné i žaluzií uvnitř okna. Je velmi žádaná, protože nevyžaduje absolutně žádnou údržbu.

Tak, teď už víte, co mají nová okna splňovat. Jenže okenní rámy se vyrábějí z plastu, dřeva, hliníku, nebo v jejich kombinacích. Kdo vám poradí, který materiál je pro váš byt, či dům ten nejvhodnější? Jiný typ oken se hodí pro běžné domy, jiný pro zateplené domy a jiný pro domy nízkoenergetické a pasivní.

Samozřejmě všechny údaje najdete na našich stránkách www.wellokna.cz/, ale není nic jednoduššího, než se obrátit přímo na odborníky naší firmy

Tématiku oken je asi vskutku těžké popsat takto ve článku a je lepší přímo si aktuální modely prohlédnout, proto tedy pokud okna vskutku řešíte by bylo ideální promluvit si s někým kdo je zná. A proč ne třeba Well okna?

Tým kuchyní Radýs
Skříně Radýs v Praze:

Skříně Nusle:

Praha 4

Praha 4 Nusle
Křesomyslova 284/23
mobil.: 775 306 042
Otevírací doba