Dřezová baterie funkční nutnost nebo designová dominanta?

Na internetu můžete narazit na mnoho praktických vychytávek a technických novinek vhodných do každé kuchyně. Pokud jste se již pustili do vlastního budování, sami nejlépe víte, že jedno z mnoha rozhodnutí, před kterými stojíte je výběr té správné dřezové baterie. Která to ale je?

15 000 možností, ale která je pro mě?

Když zadáte na Zboží.cz výraz „dřezová baterie“ najdete přes 15 000 položek. Probrat jednu po druhé, to vypadá jako poměrně náročně strávená dvoutýdenní dovolená, takže to zkusme z jiné strany. Co vlastně ve dřezu děláme?

Je libo sprchu?

Oplachujete dennodenně zeleninu, myjete připálené hrnce, se kterými si ani myčka neví rady a podobně? Pak zřejmě oceníte dřezovou baterii s funkčností takzvané výsuvné spršky. Pokud patříte mezi sporadické šéfkuchaře, kteří jako hlavní delikatesu servírují dobré víno a sýrové prkénko, sprškou se zabývat opravdu nemusíme.

Šarmantní lesk nebo decentní mat?

Povrchové úpravy napříč výrobci sice příliš kreativity nenabízejí a obvykle se smršťují na dvě – mat a lesk. V showroomu Perfecto design z obrázku můžete objevit kouzlo klasického lesklého chromu nebo netradičního broušeného niklu. Kdo se s tímto povrchem nesetkal, vězte, že na pohled působí jako kartáčovaná ocel s lehkou zlatavou patinou. Tento povrch tedy ocení skutečně spíše odvážnější designoví fajnšmekři.

Několik pokročilejších kuchyňských baterií v showroomu Perfecto design

A necáká, a necáká,…

Všichni jsme zvyklí na klasická kruhová zakončení vodovodních baterií a cokoliv nového, neznámého, možná netradičního v nás vyvolává pochybnosti. Snad každý si proto pokládá otázku, jak může z hranatého zakončení téct voda a nestříkat… Kouzlo se skrývá uvnitř. Díky ergonomickému zakončení totiž kvalitní baterie jednoduše necákají a necákají…

Velmi pěkná a elegantní kuchyňská dřezová baterie, která se hodí zvláště do hi-tech kuchyní

Co už bychom věděli. Ale za kolik?

Cena je určitě s jednou z veličin, se kterou je konfrontována snad každá rodina, která se pustila do stavby či rekonstrukce. Když už ne na jejím počátku, tak při pohledu na celkovou sumu za pořízení kompletní kuchyně určitě. Je tedy na místě otázka, jaká částka za baterii je rozumná. Zde si nalijme čistého vína.

Pokud pomineme oblast nejlacinějších baterií za několik málo stokorun a dostaneme se do řádu 3 – 6.000,- Kč můžeme už říci, že za tuto cenu lze opravdu velmi kvalitní baterii vyrobit. Zapátráte-li u dodavatelů, nepochybně naleznete i ceny, za niž byste již pořídili i slušnou dovolenou. V takovém případě se ale obvykle už jedná pouze o daň za jméno značky nebo například rukojeť ze 24 karátového zlata.

Všem, kdo rekonstruují přejeme šťastnou ruku při výběru té správné vodovodní baterie, třeba na stránkách Perfecto design.
Skříně Radýs v Praze:

Skříně Nusle:

Praha 4

Praha 4 Nusle
Křesomyslova 284/23
mobil.: 775 306 042
Otevírací doba